background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam

Sen

avatar
avatar

Latest posts by Ahu Osma (see all)

beklemek

Bu gün günlerden sen…

Saat seni sen geçiyor. Akşam sensizliği çöküyor yine. Serin bir sen esiyor. Damla damla sensizlik dökülüyor bulutlardan. Ağaçlar sararmış, yerler hep sensizlik dolu. Yine ellerim üşüyor sensizlikten. Kalemimi kağıda dokundurdukça seni yazıyor. Şarkım çalıyor radyoda, seni dinliyorum.  Eskiden  gittiğimiz o köfteciye gidiyorum. Bir tane de senin için yiyorum. Hatta  yine köfte yedik diye hayıflanıyorum kendi kendime. Sonra da sen gibi kahkahalar atıyorum. Yürüyorum adım adım sokaklarda. Yanıma sensizlik hiç yakışmıyor. Utanıyorum, usanıyorum. Başımın üzerinden kuşlar geçiyor bir sürü. Hepsi de sana kanat çırpıyor sanki.

Mevsim hazan, hüzün, mevsim sen şu sıralar. Kar yağsın istemiyorum. Bastığım yerde sensizliğin izlerini görmekten çok  korkuyorum.

Seneler geçecek biliyorum,  hepsi de sana benzeyen günlerden ibaret. Saate ne zaman baksam seni gösterecek. Yüzümde hep senin izlerin, saçlarımda senden kalmış aklar çoğalacak. Bir yaş daha sana büyüyeceğim. Yemekler yapacağım içine sen katıp. Şarkılar söyleyeceğim senin sesinle. İnsanlara hikayeler anlatacağım sonu hep sana çıkacak. Uzun uzun yollar aşacağım, başında sen sonunda sen olan. Bambaşka şehirlerde her yüze sen diye bakacağım. Yüzüme gülen, arkamdan ağlayan herkes sen olacak. Annemin sevgisi sen gibi, babamın sıcaklığı sendenmiş gibi gelecek.

O eski evimizin önünden geçiyorum, pencereden hep sen bakıyorsun. Saçlarımı senin yerine ben kokluyorum, aynı sen kokuyor. Eş dostla görüşüyorum ara sıra. Hepsi de seni konuşuyor. Gülümsüyorum, aynı sana benziyorum. Aynaya baktıkça her gün daha çok sen oluyorum.  Öylece geçiyor işte birbirinin aynı günler. Nereye gidersem gideyim sende kalıyorum.

Mevsimler geçiyor. Yazın güneşi sen, baharın çiçeği sen, kışın yağmurları sen, güzün rüzgarı sen oluyorsun. Her şey geçip gidiyor sen geçmiyorsun. Her günün adı sen. Hiç sen ertesi yazmıyor benim takvimimde. Şikayetim yok, sadece her şey sen iken ben sensizlikten çok üşüyorum.

Ahu OSMA / Kasım 2013 / Dörtyol

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar

Comments are closed.