background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
1344982

Melek Baykal

avatar
avatar

Latest posts by Fevzi Gültuna (see all)

 

Oyuncumuz Sayın Melek hanım, Yozgat’ta Hayri İnal Konağını ziyaret ediyor  ve oradaki izlenimlerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan hanımefendi, başörtüsü konusundaki rahatsızlığını ortaya koyuyor.

Diyor ki;

“Konağın duvarında gerçek sahipleri Hayri İnal ve ailesinin resimlerini gördüm. Gözlerime inanamadım. En az yüz sene önce çekilen resimlerde ki hanımefendiler son derece medeni tavır ve kılık kıyafetleriyle bana gülümsüyorlardı

Çok mutlu olmuştum,  sonra kafamı sola çevirdim gördüğüm manzara 150 sene sonra geldiğim noktaydı. Yani konağın yeni sahipleri Yozgat Belediyesi ve çalışanları. Yeni sahiplerinin aralarına girip resim çektirdim. Yüzümde ki ifadeden ne kadar mutlu olduğumu anlamışsınızdır. Zaten konağı terk ederken aklımda tek bir şey kaldı, konağın gerçek sahiplerinin medeni halleri. Sonra karmaşık duygularla ayrıldım ve kendime sordum. Biz ne zaman ve neden bu kadar geriye gittik diye. Cevabını bulamadım.”

Sayın Melek hanım, her ne kadar sonradan gidip özür dilesen de, karşı olduğun tek şeyin istismar olduğunu söylesen de nafile. Tek haklı olduğun nokta istismar. Bu milletin milli ve manevi değerlerini istismar edenlere Allah

Fırsat vermesin.

Yalnız sana 150 sene sonra nereye geldiğimizi söyleyeyim;

-Türk Mühendisleri dünyada ilk kez denen bir yöntemle denizin dibinden suyu 66.5 km taşıyarak Kıbrıs’a ulaştırdı

-Milli Tank “ALTAY”ı üretti.

-Yerli Helikopter (T-129 Atak.)üretti.

-Yerli Uçak gemisinin inşasına başladı.

-Yüzde yüz yerli insansız (ANKA) hava aracını üretti.

-Üçüncü Boğaz Köprüsü yolda.

Yanlışlıklar, eksikler, hukuk kurallarını çiğneniyorsa söyle, bağır, hem de avazın çıktığı kadar  bağır. Kaleminin mürekkebinin yettiği kadar yaz. Ama kimsenin inancına, kılık kıyafetine karışma. Ne sen, ne de başkaları karışmasın.

Bu ülke hepimize yeter.

 

Fevzi Gültuna

 

14.11.2015/Ankara

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar