background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
95452

 İTİBARSIZLAŞTIRMA

avatar
avatar

Latest posts by Fevzi Gültuna (see all)

Son yıllarda, göz bebeğimiz olan  bazı kurumlar yıpratılmak, gözden düşürülüp itibarsızlaştırmak için elden ne geliyorsa yapılıyor.

Önce Türk Silahlı Kuvvetlerimiz “Ergenekon”,”Balyoz” davalarıyla bir hayli yıpratıldı. Komutanlar sanık sandalyesine oturtuldu yapanlardan dolayı bütün bir teşkilatı suçlamak yerine, suçluları bulup cezalandırmak gerekirken biz ne yapıyoruz bu kurumları suçlayıp toplum karşısında itibarsızlaştırıyoruz.

Bundan kim kazanç elde ediyor?

Tabi ki dahili ve harici düşmanlarımız..

Ardından polis teşkilatımız yıpratılmaya çalışılıyor. Oysa bu kurumlar olmazsa ülkemizin ayakta kalması ve huzurlu yaşama şansımızın olmadığını biliyoruz. Tabi ki bu teşkilatların içerisinde yanlış yapanlar vardır. Var olmaya  da devam edecektir. Yanlış

Bu günlerde itibarsızlaşma sırası, Diyanet İşeri Başkanlığı’na geldi. İslam dinine direk dil uzatamayan bazıları Diyanet üzerinden saldırılarını yapmaya çalışıyor.

Ne yazık ki mütedeyyin Müslümanların bir kısmı da bu oyuna geliyor.

Oysa İslam coğrafyasının her tarafından ateşler yükselirken; Diyanet bu ateşin söndürülmesi, toplumda bölünmelere, kutuplaşmalara meydan verilmemesi için günlük konularda  görüşlerini bildiriliyor.Bu  sırasında söylenen sözlerin içerisinden bazı cümleler cımbızla çekilip, manşet yapılarak söylenenlere başka anlamlar yükleniyor.(“Keçisi çalınan müftünün durumu basında müftü keçi çaldı” diye haber yapıldığı gibi) Bu tür haberlerde toplumda ayrışmalara, kaosa sebep oluyor.

Oysa bu günlerde birlik ve beraberliğe o kadar ihtiyacımız var ki; bu nedenle gönlümüzü, kalbimizi birbirimize açarak birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Eleştirilecek yönleri varsa, ki elbette vardır eleştirilsin ama hakaret edilmesin.. Bu kurumları yıpratmayalım bilakis güçlendirelim.

Çünkü gözümüzün önünde orduları dağıtılmış bir Suriye, Irak, Libya gibi devletler var ve mezhep savaşları çıkarma gayreti içinde bulunan bir İran  ve Suudi Arabistan örnekleri var…

 

Fevzi GÜLTUNA

 

19.01.2016 /Ankara

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar