background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
ailele

En Güzel Gerçeğim

avatar
avatar

Latest posts by Diğdem Çam (see all)

ailele

 

Benim hayattaki en güzel şansım ailem. Onlar bana sevmeyi öğrettiler hem de çok sevmeyi. Beni sevmeye, sevilmeye alıştırdılar, hem de çok sevmeye, sevilmeye… Babam güvenebileceğim bir erkek olarak gözümün önündeydi, daima çok seven, daima koruyup kollayan, bütün zorluklar karşısında bir kez bile şikayet etmeden dimdik durabilen bir adam olarak karşımdaydı babam. Benim babam bu hayatta ki değerlerimi verdi bana, bana onurlu olmayı, boyun eğmemeyi, bana dimdik durmayı öğretti. Annem fedakar olmayı öğretti bana, her ne olursa olsun kendinden önce sevdiğini düşünmeyi öğretti, bir adam nasıl çok sevilir annemin babamı sevişinde gördüm ben. Annem fedakar, çok seven güçlü bir kadın olarak gözümün önündeydi. Ablam ve kardeşimle dost olmayı öğrendik biz, sır tutmayı, güvenmeyi, güven vermeyi öğrendik, kardeş olmayı öğrendik biz.

Benim ailem hayattaki en büyük şansım ve bugün güzel bir gün. Bugün harika bir anne kahvaltısı yaptığım, babamla haberleri izlediğim ve üstüne kafa yorarken babamın sigara içmesine kızdığım, babamın da gönlümü almak için benden su istediği, kardeşimin bitmek bilmeyen konuşmalarını dinlediğim, 1576 km öteki ablamı çok özlediğimiz ve kameranın karşısına geçip onunla konuştuğumuz bir gün. Bugün güzel bir gün…

Bu yazımı annemin getirdiği meyveleri yerken yazıyorum, birazdan gidip babamın dizine yatacağım ve oda saçlarımla oynayacak, büyük ihtimalle uyuyakalacağım.(Bu bana en çok huzur veren eylem).

Ve şuan anlık olarak, onlar olmasa ne yapardım diye düşünüyorum, dehşete kapılıyorum, bu fikri hemen aklımdan siliyorum. Onlar şuan var ve iyi ki var, iyi ki onlara sahibim. Onları çok fazla seviyorum. Her şeyden, herkesden, canımdan çok seviyorum.

Dediğim gibi bugün güzel bir gün ve ben çok şanslıyım.

Son bir not; bu yazımın şarkısı, ‘Bana bir masal anlat baba’. (Bu şarkı seçimimden sonra annemin siz babanızı daha çok seviyorsunuz dediğini anımsıyorum. Hayır anneciğim seni de çok fazla seviyoruz ama biz üç kız kardeşiz ve kız çocuğunun babaya düşkünlüğünü çok az da olsa yansıtıyoruz.)

 

Diğdem Çam

Ankara/ Ocak 2014

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar

Comments are closed.