background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
Ekran Resmi 2014-10-02 19.09.21

Dijital Pazarlamanın 6 Altın Kuralı Ve Yaratıcı Kafası

avatar
avatar

Latest posts by Kelime Atölyesi (see all)

 Digital Marketing için altın kurallar geliyor. Aslında digitaList ekibinin hazırladığı içeriğin daha fazlası için buradan diğer makale listleri inceleyebilirsiniz.

1.HEDEFE YÖNELME-AMAÇ BELİRLEMEK

hakanbirol.com

Dijital dünyaya hitap etmeye karar verdiyseniz artık ne konuda hizmet vereceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Hedefe yönelirken mutlaka öznel ve spesifik konularda hizmet vermeye karar verirseniz avantajlı olacaksınızdır. Eğer sizden önce başlayanlar varsa, onların pazarından ne kadar pay alabilirsiniz çok ciddi araştırın. Belki sonuca giden en önemli unsur bu noktadadır.

Fikrinizin kesinlikle doğru olduğunu düşünüyorsanız, hedefe yönelirken amacınızın toplumdaki algısını küçük deneylerle test edebilirsiniz. Artık dijital pazarlamacısınız. Sadece çantanız yok, internetiniz var…

2.HEDEF NOKTA BELİRLEME

snurk-hedef-ile-yastk-raven-krem-50x50cm

Küçük deneyler yapabilirsiniz demiştik. Deneylerinizin sonucuna göre hedef noktayı bulmuş olmalısınız. Dijital pazarlama yapmak bilinenin aksine devasa bir iştir. Çünkü bu işin içerisinde çok büyük firmalar olduğunu biliyorsunuz. Belki onlardan daha yaratıcı zekaya sahip olabilirsiniz ama onlar kadar bağlantıya veya maddi güce sahip olamayabilirsiniz. O yüzden hedef kitleyi minimum seviyede tutunuz. Sonuç kesinlikle olumlu olacaktır. Butik dijital pazarlama diyebiliriz.

3.TRAFİK OLUŞTURMA

traffic

En zor kısmı trafik oluşturmak diyebiliriz. Eğer zaten trafiği çözebiliyorsanız, siz bu işi başarmışsınızdır. Ama değilsiniz ki bu yazıyı buraya kadar okudunuz. SEO( Search engine optimization- arama motoru entegrasyonu) konusunda araştırmalar yapmayı deneyin. Çünkü arama motorlarında ilk sıralarda yer almanız, bilinirliğinizi yüksek seviyelerde tutacaktır. SEO çalışmaları ilgili yazılarımızı “digitaList” den takip edebilirsiniz.

4.MOBİLE ENTEGRE OLMAK

Mobile

Mobil entegrasyonu ne için önemlidir? Mobil sektörü yaygınlaştıkça pazarın payı yükselmektedir. Her cebin içerisinde bulunan internet, pazarladığınız ürünün her cepte olması demektir. Mobil kullanıcısına her dakika ulaşabilirsiniz. Çünkü aracınız olan ürünü taşımaktadır.

5.E-POSTA LİSTESİ OLUŞTURMAK

e-posta-yazmanin-incelikleri

Eski pazarlamacı yöntemidir. Onları uyarmak ve karşılık vermek zorundasınız. Çünkü e-posta bildirimi demek, sizin aktif olduğunuz anlamına gelmektedir. Aynı zamanda o kadar kişiye ulaşmak demektir. Yatırım şirketleri genellikle database’inizde ne kadar kullanıcı olduğu ile ilgilenirler. Çünkü o kadar kişiye interaktif ulaşabileceğini bilmektedir.

6.GERİ BİLDİRİM

megaphone

Ürününüzün ne olduğunu siz biliyorsunuz. Bu yüzden müşterinizi belirli aralıklarla rahatsız edin. Asla onların sizden vazgeçeceği sıklıkla olmasın. Böylece bir sonraki hizmeti başkasından değil sizden almasını sağlamış olacaksınız.

 

Kaynak : http://www.neyapneyapma.com/dijital-pazarlamanin-6-altin-kurali-ve-yaratici-kafasi/

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar

Comments are closed.