background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
b9bcbec_b

Bir Sevgi Hikayesi…

Herkese merhabalar. Ben Arda Akgül. 11 yaşındayım ve Kelime Atölyesi’ni çok seviyor, takip ediyorum. Bundan sonra ben de yazılarımı sizlerle paylaşacağım.

İlk Yazım Bir Sevgi Hikayesi…

1.Bölüm: Üniversite Son Sınıf

Cenk adlı bir genç vardı. Cenk özel bir üniversitede elektrik ve elektronik mühendisliği 4.sınıfı okuyordu. Cenk’in çok sevdiği bir kız vardı. Bu kızın adı Deniz’di. Deniz işletme mühendisliği 4.sınıf okuyordu. Deniz, Cenk’i seviyordu ancak belli etmiyordu. Aynı şey Cenk için de geçerliydi. Deniz gerçekten güzel bir kızdı. Cenk ise gerçekten yakışıklıydı. Nihayet 1 yıl geçmiş ve Cenk üniversiteyi bitirmişti. Cenk Erasmus ile Amerika’ya gidiyordu. Babası Can Bey, annesi Serpil Hanım ve kardeşi Nazım’la o günün akşamı bu konuyu konuştular. Nazım 12 yaşlarında,6.sınıfa giden bir çocuktu. Abisini çok seviyor, gitmesini istemiyordu. Ama bir yandan da “Abim okusun, mühendis olsun” diyordu. 2-3 hafta sonra kendisine bir mektup geldi. Cenk heyecanla mektupu açtı ve üniversiteye kabul edildiğini gördü. Nazım ise evde ödev yapıyordu. Cenk koşarak eve girdi. Önce Serpil Hanım’ı sonrada Can Bey’i aradı. Annesi de babası da cumartesi günleri çalışıyordu. İkisi de izin alıp evlerine geldiler. Nazım ise koltuğa oturmuş kara kara düşünüyordu. 1 hafta sonra yine bir mektup geldi ve üniversitenin 2 gün sonra açılacağını yazıyordu. Can Bey, Cenk,Nazım ve Serpil Hanım uçak bileti almaya gittiler.

 

2 gün sonra…

Hava alanına ulaştılar. 1 saat bekledikten sonra Cenk binip Amerika’ya gidecekti. Annesi “Sağlıklıca git, sağlıklıca dön” dedi. Uçağın gelmesine 5 dakika kala başta Nazım olmak üzere hepsini bir hüzün kaplamıştı. Can Bey çatallaşan sesiyle “Allah yolunu açık etsin” dedi. Uçak geldi anonsu geldikten sonra Cenk uçağa bindi ve 10 dakika sonra gözden kayboldu…

 

2. Bölüm

Amerika

Cenk 18 saat süren uçak yolculuğunun ardından metro ile New York’a gitti. Kendine 1 oda verilen üniversite yurduna gitti. Güzel bir uyku çekti. Sabah heyecanla saat 5’te kalktı. Yemek üniversite yurdu tarafından karşılanıyordu. Can Bey yıllık 20.000₺ veriyordu. Bugün eğitim yoktu. Sadece tanıtım vardı.Cenk herkesten önce gelmiş ve orada telefonuyla oynuyordu. Deniz’e bunu mesajda söyledi ve Deniz’de ona karşılık olarak “Sana itiraf edeceğim bir şey var” dedi. Cenk “ Neymiş o?” dedi. Deniz “Cenk ben sana belli etmedim ama ben seni seviyorum” dedi. Cenk o an biraz şok yaşadı çünkü Cenk’te Deniz’i seviyordu. Karşılık olarak “Aslında bende seni çok seviyorum ve belli etmemeye çalıştım.” dedi.

 

3.Bölüm

Cenk’in Tanıştığı Kız

Cenk bir gün Amerika gezisine çıkmış fotoğraf çekiyordu.Birden bir bildirim geldi. Açtı ve baktı. Nikâh masasında Deniz ve yanında oturan bir adam gördü. Hemen Deniz’i aradı ve hemen soruyu sordu. “Evleniyor musun?”. Deniz ise “Sen Amerika’ya gidince ben yüksek lisans yapmaya başladım ve orada Doruk’la tanıştım. Doruk 1 ay sonra bana evlenme teklif etti ve bende kabul ettim. Yollarımız ayrıldı biz artık sadece arkadaşız!” dedi ve telefonu Cenk’in yüzüne kapattı. Cenk baygınlık geçirdi. Çevresindekiler ambulansı aradı. Cenk ambulansta tedavi oldu ve hastaneye gitmedi. Cenk üniversitede bir kızla tanıştı. Mable ile tanıştı ve sevgili oldular.

 

1 Ay Sonra..

Cenk ve Mable birbirlerini iyice tanıdılar.Cenk, İngilizce kursunda gittiği için söylediklerini anlıyordu. Cenk Mable’a evlenme teklif etti.

Mable kabul etti ve Türkiye’ye geldiler. Can Bey ve Serpil Hanım kabul ettiler ve düğün hazırlıkları başladı. Mable’ın ailesi depremde hayatını kaybetmiş. Cenk ve Deniz küsmüşlerdi. Mable ile Cenk evlendi ve hayatları boyunca mutluca yaşadılar.

 

Arda Akgül

29.12.2014

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar