background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
FE8_halk_arenasi_ic

AYDINLARIMIZ!

avatar
avatar

Latest posts by Fevzi Gültuna (see all)

Bir memleketin kalkınmasında en önemli görevler o memleketin aydınlarına düşer. Aydınlarımız yeni fikirler, yeni projeler üretir; sıradan insanlar ise onları hayata geçirirler. Tabi ki  bu çağdaş, kalkınmış ülkeler için geçerli. Bizim gibi kalkınmakta olan ülkelerin aydınları ise genelde halk birbirine nasıl düşürülür, hangi partiye oy verilmesi gerekir gibi konulara kafa yorar; gazete köşelerinde makaleler yazar. Bazıları da televizyonlara çıkıp küfür ederek  aydın olduğunu  göstermeye çalışır.

Bunun en iyi örneklerinden birisi geçen hafta Usta gazeteci! Uğur Dündar’ın sunduğu “Halk Arenası” Programında yaşandı. Konuklar ünlü İlahiyatçı  Prof.Dr. Yaşar Nuri Öztürk ve  oyuncu Müjdat Gezen…

Programda Yaşar Nuri Öztürk ve  Müjdat Gezen  küfür etmenin en doğal hakları olduğu konusunda birleşiyorlar.

Önce Yaşar Nuri Öztürk “Milletin a…. Koyanların a…koyacağım”diyor. Müjdat Gezen  ona destek vererek “Ben yorgunum benim içinde koy” ifadesini kullanıyor.

Konuşma sırası Müjdat Gezen’e gelince içkisine karışanlara yönelik olarak “Size ne lan dallamalar, peze…ler”diyor. Ve salon alkıştan yıkılıyor. İşin en acı tarafı ise salondaki seyircinin çoğunluğu kadın.

 Aydınlarımız! Küfür ediyor  seyirciler alkışlıyor.

Oysa orada bulunan kadınlarımız onları öyle bir protesto etmeliydi ki bırakın bir daha ekrana çıkmayı, evden bile dışarı çıkmaya cesaret edemeyecek duruma getirilmeliydiler.

Ne yazık ki  bize, manevi değerlerimize küfür eden, alay eden, milli hassasiyetlerimizle dalga geçen, ne kadar  film, tiyatro oyunu varsa sinemalarda, televizyonlarda reyting rekorları kırdırıyoruz, kitaplarına  hatırı sayılır baskı yaptırıyoruz.

TBMM ilk açıldığında Amasya’lılar  vekillerini  meclise göndermek için tren garında toplanırlar içlerinden birisi  vekile yaklaşır:

-“Sayın vekilim bizi Mecliste iyi temsil et yanlış yapma” der.

Vekil;

-“Korkmayın süt bozuk ise kaymak ta bozuk olur”der.

Üzülerek söylemeliyim ki küfredenleri alkışlayıp baş tacı yapıyorsak, galiba süt bozuluyor………..

 

Fevzi GÜLTUNA

 

28.10.2015 / Ankara

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar