background img
Sencer Gültuna - Ortancamız Babam
623A2784

Ahmet Şahin Geliyor

avatar
avatar

Latest posts by Kelime Atölyesi (see all)

Müzik denince aklımıza gelenler, dönemsel olarak değişiklik göstererek açığa çıkmaktadır. Müzik, sanatçının kendi içine sinen çalışmanın piyasaya sürülmesiyle başlıyor.

Günümüzden 30 yıl önce talep edilen müzik ve müzisyenler, şimdikilerden farklı olarak boy göstermekteydi. Şimdilerde bazı eleştirmenler müzikleri ve müzisyenleri eleştirmektedir.

Yanlışı görmek için çalışmanın emeğine bakmak gerekir.

Evet bugün size böyle bir insandan bahsedeceğim. AHMET ŞAHİN…

İlk single çalışmasını “Sihirbaz” isimli şarkıyla dijital platformlarda yayımladı. Eskisi gibi kaset veya plak doldurma dönemi olmadığı için, sanatçı herkes gibi dijital platformları tercih etti.

Dijital platformlar söz konusu olunca, akustik ve remix(veya enerjik versiyon) halinde yayımlanabiliyor. Ahmet Şahin’in şarkısında da bu versiyonlar mevcut bulunmaktadır.

”Sihirbaz” ın canlı enstrüman kayıtlarında Uğur Varol,Hasan Gözetlik, Mehmet Akatay ve Kempa Yaylı Grubu ile çalışıldı.Mix ve masteringler ise Murat Yelken tarafından yapıldı.

Sihirbaz” ın klibi Hasip Arvas yönetmenliğinde çekildi. Stüdyoda gerçekleşen çekimler 2 günde tamamlandı.Video klip önümüzdeki günlerde müzik kanallarında gösterimde olacak.

Ahmet Şahin, fotoğraf çekimlerinde Buse Tırman’ın objektifine poz verdi.

Gördüğünüz gibi arkada ciddi bir çalışma var. Biz müzik yapan değil, dinleyen insanlar olarak türü her ne olursa olsun, arkadaki emeği göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. Eğer bu ehemmiyetin farkına varırsak, türüne bakmayız bile…

Ahmet Şahin bir emek verdi. Bir yola çıktı. Kayıtlarını yaptı ve klibini çekti.

Daha ne olsun…

Geriye sadece desteklemek, dinlemek, paylaşmak ve önermek kalmaktadır…

Eğer sanatçıyı takip etmek isterseniz;

Facebook: Ahmetsahinofficial

Twitter: Ahmetsahinofficial

Instagram : ahmtshnofficial

Yaza damga vurması dileğiyle, kardeşimize başarılar dileriz.

İlişkili Etiketler
Bu yazıları görmek istemez misin?
Yorumlar